Language

Kimyasal Arıtma Konveyörler - Conveyors

Kimyasal Arıtma Konveyörler - Conveyors 2

Kimyasal Arıtma Havalandırıcılar - Aerators

Kimyasal Arıtma Havalandırıcılar - Aerators 2

Kimyasal Arıtma Temizsu Paket Sistem

Kimyasal Arıtma Paket Yetiştirme Ünitesi

Kimyasal Arıtma Pres Depolama Tankaları
 

Kimyasal Arıtma Izgara

Kimyasal Arıtma Izgara 2

Kimyasal Arıtma Kapaklar

Kimyasal Arıtma Kapaklar 2

 
Firmamızdan haberler
 

3-5 Eylül 2015 İstanbul Fuar Merkezi/salon11 Yeşilköy-İstanbul (sona erdi).

30 Mayıs 3 Haziran 2016 Messe Munchen Münih Almanya standımıza bekliyoruz.


İletişim

 

 

  Balçık Mah. İshakoğlu Sk. No:12 41400 Gebze/ Kocaeli / TÜRKİYE
  Tel: +90 262 751 36 06
 

Faks: +90 262 751 36 07

  info@sonray.com.tr
  katargrup.com

  Izgaralar
Sepet Izgaralar
Küçük ölçekli arıtma tesislerinde yatırım maliyetini düsürmek ve alandan kazanmak için kullanılan ızgara türüdür. Sepet ızgaralar, duvara monte edilen kızak sistemi ile istenilen mesafeye hareket eder. Böylelikle kot farkından olusacak sorunlar ortadan kaldırılır. Atıksu, sepet ızgaradan geçerken içerdigi katı maddeler geçemeyerek sepette tutulmaktadır. Atıksu ile birlikte gelen katı madde miktarına baglı olarak kızak sisteminden yukarıya çekilerek temizlenir. BIOLAND ARITMA, sepet ızgaraları standart olarak paslanmaz çelik ve istege baglı durumlarda daldırma galvaniz veya epoksi kaplı karbon çelik malzemeden imal eder.

Izgaralar

Small-scale water treatment plants to reduce their investment costs and is used to save space is a type of grill. Basket screen, wall-mounted cradle system moves the desired distance. Will create problems so that the difference in elevation is eliminated. Waste water, basket screen contains solids passing through the grid could be kept in baskets. Wastewater, depending on the amount of solids that came with the cradle system is cleaned by pulling up. BIOLAND TREATMENT basket screen as a standard stainless steel and optional cases dip galvanized or epoxy coated carbon steel is manufactured.

tambur durum elek

Statik Elek
Atıksu içindeki katı maddelerin tutulması için
kullanılan elekler, arıtma tesisinin yükünü azaltacakları gibi tesisteki pompa ve diger mekanik teçhizatın çalısma sartlarını iyilestirirler. Eleklerin ızgaralardan farkı su geçisi için kullanılan açıklıkların çok daha küçük olmasıdır. 0,25 mm’ye kadar inen açıklıklarla çok daha efektif bir süzülme gerçeklestirilmektedir. Statik eleklerde yüzey temizligi atık suyun enerjisinden yararlanılarak yapılmaktadır.

Atık su ızgara kutusu içine giris borusu ile yöneltilir. Burada, akım hızı azalır ve katı atıklar atıksu içinde homojen olarak dagıtılır. Atık su yan savaklar üzerinden dönen tambur ızgaranın iç yüzeyine ulasır. Tambur ızgaranın tegetsel geçisi, ızgara yüzeyinde kendi kendini temizleme etkisi yaratır. Tambur ızgarada geriye kalan katı maddeler, ızgaranın iç yüzeyine sabitlenmis yönlendirici tarafından konveyöre tasınır ve aynı zamanda statik olarak susuzlastırılır. Filtrat suyu asagıya akıtılır.

 

static screen

 

Static screens are used to remove solids from
waste water ; hence they reduce the solid load
to other treatment stages and protect
mechanical parts in those proceses. Main
difference between static screens from other
ar screens is much smaller bar spacing. It is
possible to strain waste water mre effectivelly
with 0,25mm openings. As the size of
removed particles get smaller, it becomes
more important to continously clean the
screen surface. Energy of incoming wastewater
is utilised to clean screen surface for static
screen.

 

 

 

 

 

The waste water is led via the inlet pipe into the
headbox. There, the flow velocity is reduced
and solids are distributed homogeneously in
the waste water. The waste water reaches the
inner surface of the rotating screening drum
via lateral weirs. The tangential feding of the
screening drum allows for a self-cleaning
effect of the screen surface. The solids remain
inside of the screening drum and are
conveyed through the drum by diverters fixed
to the inner surface of the screening drum and
are statically dewatered at the same time. The
filtrate drains downwards.

 

v - çentikli savaklar

 

 

V çentikli savaklar, ön ve son çökeltme tanklarına ve çamur yogunlastırıcılara monte edilir. BIOLAND ARITMA, V çentikli savakları atıksu karakterine göre AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal eder. Böylelikle uzun ömürlü ve isletme isçilik maliyetleri minimum düzeyde tutularak isletme giderleri minimize edilir.

V - noch weirs

V noch weir, primary and final settling tanks and sludge thickener to install. Bioland TREATMENT, V noch weir according to the wastewater character of stainless steel AISI 304 or AISI 316 quality manufactures. Thus longlasting operation and worker costs overheads can be kept at minimum level is minimized.

 

 

 

 

parshall savagı

parshall weir

Parshall savaklarında yük kaybının düsük olması, 0,001 oranında hata payı ile ölçüm yapması ve kendi kendini temizlemesinden dolayı en çok tercih edilen savaktır. Daralma, bogaz ve genisleme bölümlerinden olusur. BIOLAND ARITMA, parshall savaklarını ISO 9826 ve ASTM D1941 standartlarına göre imal eder. Parshall savakları, kanala montaj yapılabildigi gibi yer sıkıntısı olan yerlerin savak giris ve çıkıs kısımlarına flans baglantıları ile borulara baglanır. BIOLAND ARITMA, parshall savakları atıksu karakterine göre AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal eder. Böylelikle uzun ömürlü, isletme ve isçilik maliyetleri minimum düzeyde tutularak isletme giderleri minimize edilir. A low head loss in Parshall weir, at a rate of 0.001 to make accurate measurement and self-cleaning due to the weir is most preferred. Contraction, expansion and consists throat Bioland TREATMENT, parshall weir according to the ISO 9826 and ASTM D1941 standard is produced. Parshall weir, channel can be mounted to the assembly that no shortage of places such as inlet and outlet of weir the parts are connected to pipes with flange connections. Bioland TREATMENT, parshall weir according to the wastewater character of stainless steel AISI 304 or AISI 316 quality manufactures. Thus longlasting, operation and worker costs overheads can be kept at minimum level is minimized.